تفاوت های ایلوستریتور و فوتوشاپ چیست | برند هنری وایزن
تفاوت های ایلوستریتور و فوتوشاپ چیست

تفاوت های ایلوستریتور و فوتوشاپ چیست

تفاوت های ایلوستریتور و فوتوشاپ چیست ، جواب این سوال در متن زیر است . روزی شرکت ادوبی برای تغیر و ادیت عکس برنامه ای فوق العاده رو به جهان معرفی کرد و اسم اون رو گذاشت Photoshop ولی فتوشاپ با توجه به توانایی هایی که داشت نمیتوانست برنامه دقیقی باشه برای طرحی های برداری بنابرین این شرکت برنامه ای برداری معرفی کرد به نام Illustrator که در عین حال با بی رقیب بودن فتوشاپ این برنامه رقیبی مهم بنام Corel Draw دارد که انشالله منباب این برنامه بسیار کاربردی هم بحث خواهد شد. (البته ناگفته نماند که ایلوستریتور ۳ سال زود تر فتوشاپ متولد شد. یعنی در سال ۱۹۸۷ ایلوستریتور و ۱۹۹۰ فتوشاپ وارد دنیای ادوبی شد.)

آدوب ایلوستریتور


Adobe Illustrator دوستدار جامعه گرافیست است و از ویژگی های موجود در نرم افزار کمک به هنرمند در رسیدن به طرحی برداری و دقیق است چرا که Illustrator به کاربران این اجازه را می دهد تا برای ایجاد یک مقیاس برای طراحی خود،محاسبات ریاضی را به عنوان ورودی وارد نرم افزار کنند. این مورد چنان طراحی شده است که اگر بر یک طرح زوم شود،تعداد پیکسل های آن تغییر نخواهد کرد. Adobe Illustrator در مقایسه با نرم افزار های حرفه ای دیگر به راحتی بر روی اینترنت در دسترس است. Adobe Illustrator به درستی به عنوان برنامه طراحی مبتنی بر بردار شناخته شده است.


آدوب فوتوشاپ

به جرأت میتوان فتوشاپ رو مشهور ترین برنامه کمپانی ادوبی دانست که به منظور ایجاد تغییراتی در عکس تولید شده. فتوشاپ ابزارهای رسم و تنظیمات تصویر دارد که به کاربر کمک می کند تا تصاویر بهتری مانند حذف قرمزی چشم از عکس هایی که دارای این مشکل است، به وجود آورد.
همانطور که ذکر شد، ابزارهای طراحی بسیاری در فتوشاپ وجود دارد میتوانید با همین ابزار ها به سادگی و با خلاقیت و حرفه خود تصاویری خارق العاده خلق کنید.


تفاوت بین نرم افزار آدوب فوتوشاپ و آدوب ایولستریتور

Illustrator از نمودارهای مبتنی بر بردار استفاده می کند که محاسبات ریاضی را بکار می گیرد، با این حال، ابزارهای نقاشی در فتوشاپ چنین جزئیاتی ندارند. در فتوشاپ کاربر تصاویر و نمودارهایی را که پیش از این با Illustrator تصویرگری شده اند، را بهبود می بخشد ، با این حال، Adobe Illustrator تخته رسمی در اختیار کاربر می گذارد تا بتواند طرحی کاملا جدید خلق کند. فتوشاپ در عین حال که پرکاربرد است سادگی بیشتری دارد و با هدف ادیت عکس و مونتاژ تصویر و خلق تصویری جدید با چند تصویر ساخته شده نه طراحی لوگو و کارت ویزیت و…


چرا طراحان از فتوشاپ استفاده هایی میکنند که کاربرد آن نیست ؟

نرم افزار Illustrator نرم افزاری پیچیده و دقیق است اما عدم وجود این دقت و پیچیدگی در فتوشاپ باعث میشود که برنامه به شما طرحی با دقت پایین و سهولت طراحی بالا تحویل بدهد بنابراین طراحان طرحی که به سادگی ساخته شود را ترجیح میدهند به طرحی که کیفیت بالایی دارد. در تصاویر زیر هم چند تفاوت فتوشاپ و ایلستریتور با هم مقایسه شده است که دیده شما را به Illustrator گسترده میکند.


برند هنری وایزن | با اشتراک گذاری نظرات و انتقاداتتان به ما در تهیه کارهای قوی تر کمک کنید ، امیدواریم لذت ببرید .

دیدگاه مشتریان

جزئیات مطلب

تاریخ انتشار:
۹۷,۰۶,۱۱
برچسب ها

تبلیغات

مطالب مرتبط

با خرید اشتراک ویژه میتوانید به تمامی محصولات سایت به صورت رایگان دسترسی پیدا کنیدخرید اشتراک ویژه
+ +
Top