عکاسی فوتوگرافی و گرافیک

عکاسی فوتوگرافی و گرافیک

با سلام و ارزوی گذروندن یک روز خوب دیگه ، با یک پست جدید ، نوشته یا متن گرافیکی با مضمون عکاسی فوتوگرافی و گرافیک به خدمتتون رسیدیم. ابتدا در این پست میخواهیم در رابطه با عکاسی و هنر ثبت یا تهیه کردن تصویر ، توضیحاتی رو خدمتتون ارایه بکنیم و سپس از ارتباطات و مشترکات اون با گرافیک یا هنر گرافیک صحبت هایی بکنیم. امیدواریم که لذت و استفاده مورد نیاز خودتون رو ببرید.

  • عکاسی یا فوتوگرافی 

عکاسی در کلمه به معنای هنر ثبت کردن تصاویر و عکس ها گفته میشه که در بیشتر کشور های دنیا به واژه فوتوگرافی شناخته شده . فوتوگرافی از دو بخش فوتو (نور) و گرافی (نگارش و یا ثبت کردن) تشکیل شده که این واژه مثل بسیاری از واژه های دیگه برخاسته از کشور یونان هستش . برای ثبت کردن یک تصویر یا یک عکس همواره دو مرحله طی میشود .

  •  ثبت کردن تصویر به وسیله دوربین یا جسم و سطح حساس به نور و عکس و آگاشتن آن در گیرنده تصویر
  • ظاهر ، مشخص و پدیدار کردن عکس یا تصویر پنهان و مخفی شده در گیرنده ، صفحه یا سطح حساس به نور

    عکاسی فوتوگرافی و گرافیک (مرتبط به گرافیک) عملی برای تهیه و ذخیره کردن تصاویر است که در ابتدا به شکل یک کشف علمی در دو رنگ سیاه و سفید شناخته شد و در ادامه این هنر به دسته های صنعتی، علمی و تفریحی به تمامی رنگ ها در چندین نوع آنالوگ ، دیجیتال و … گسترش یافت و در نهایت به عنوان یک شاخه از هنر شناخته و تثبیت شد .

  • تاریخچه عکاسی 

تاریخچه عکاسی آنقدر به گذشته بر میگردد که حتی یک فرد مشخص و معین به صورت انحصاری برای کشف آن نام برده نشده است و حتی قبل از اینکه دوربین های حرفه ای عکاسی اختراع شوند ، مکانیزم ، چگونگی و شیوه کارکردن این وسیله در بسیاری از ابزار و آلات در گذشته وجود داشته .


از جمله این ابزار و آلات میتوان دوربین های سوراخ سوزنی و دوربین تاریکخانه ای نام برد .

دیدگاه مشتریان

مطالب مرتبط

Top